Един от най-добрите играчи, преминали през родния шампионат в последните години, се превърна в герой за страната си в Купата на Африка. Това е Гари Родригес, който записа 47 мача за Левски през 2013-а.

Ефектен негов гол с пета помогна на Кабо Верде да се добере до 1:1 с домакина Камерун и до голяма степен да осигури класирането си на елиминациите.

Гари Родригес се появи в игра на полувремето, когато неговият тим изоставаше с 0:1 от домакинът на първенството.

И само няколко минути по-късно той получи пас от Сантош и красиво отклони топката с пета във вратата.

Така мачът завърши 1:1, какъвто бе и резултатът от другия мач в тази група между Буркина Фасо и Етиопия.

Камерун очаквано завърши на първото място със 7 точки, Буркина Фасо също продължава напред с 4 точки на второто място, колкото има и третият Кабо Верде.

Гари Родригес и компания обаче по всяка вероятност ще продължат напред в турнира като един от най-добрите трети тимове, но все пак ще трябва да изчакат развитието на другите групи.