Димитър Евтимов изживя страхотна и емоционална вечер, а неговият Бъртън Албиън е приятната изненада на Англия. Тимът от третото ниво на футбола в страната елиминира Нотингам Форест, двукратен европейски шампион, с 3:2 от турнира за Купата на лигата.

Евтимов бе на вратата на Бъртън и довечера ще чака жребия за четвъртфиналите. Отборът му е там, след като в предишния кръг елиминира и елитния Бърнли с 2:1.

Българинът спечели срещу бившия си клуб, където изкара близо 8 години. Нотингам даде футболното образование и въведе в английската игра Димитър, който пристигна в клуба през 2010-а.

"Каква вечер... особено за мен! - написа в туитър българският вратар. - Изключително щастлив съм с победата, заслужихме я. Винаги ще имам огромен респект към Нотингам Форест и феновете на този голям клуб. Пожелавам им промоция във Висшата лига!".

До 34-ата минута на мача Евтимов нямаше много работа, а аутсайдерът Бъртън бе по-добрият отбор на терена. Тогава Судани стреля остро и българинът спаси.

В 50-ата минута, отново при 0:0, вратарят на домакините направи страхотно двойно спасяване отблизо, избивайки последователни удари.

Снимки: Getty Images/Guliver Photos

120 секунди по-късно Бъртън поведе с гол на Скот Фрейзър. Пак той удвои в 64-ата минута, но гостите отвърнаха в 70-ата с попадение на Люис Грабън, който бе изведен сам срещу Евтимов.

Джейк Хескит със страхотен шут направи 3:1 в 82-ата минута, но драмата не свърши. Арвин Апиа върна Нотингам в мача във втората от шестте добавени минути, но Бъртън издържа - 3:2.

Евтимов записа общо 6 спасявания и остана солиден при деветте корнера на гостите в мача.

За първи път в историята Бъртън е на четвъртфинал в турнира, а мачът бе специален и за мениджъра Найджъл Клъф. Легендарният му татко Брайън донесе двете европейски корони на Форест (1979 и 1980 г.), а той самият тръгна във футбола точно в този отбор.

След мача Димитър получи целувка за награда от приятелката му Мартина, която публикува кадъра в профила си във фейсбук.

На трибуните се видя и българско знаме с името на вратаря ни, а той не пропусна да иде до агитката на Форест и да покаже с жест уважението си. Бе изпратен с аплодисменти и от феновете на гостите.

Жребият за четвъртфиналите е довечера. Там вече е и елитният Борнемут, победил с 2:1 Норич.

Останалите мачове са днес, освен този на Лестър със Саутхемптън, отложен заради трагедията със собственика на домакините. Ето ги и двойките довечера: