Етър постигна третата си победа под ръководството на Александър Томаш, като надделя с 3:1 над ЦСКА 1948 на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

"Виолетовите" впечатлиха в офанзивен план, като можеше да вкарат още голове, но няколко пропуска ги лишиха от по-изразителен резултат.

Това е едва трета победа за търновци от юли миналата година насам, но тя е много ценна за самочувствието на тима, който и без това показваше добро представяне от началото на пролетния дял в шампионата.

Етър се възползва от това, че ЦСКА 1948 игра 120 минути в мач за Купата през седмицата, но умората не бе единственият фактор, който донесе предимството. Хората на Томаш бяха по-организирани в отбрана и в атака показа желание и разнообразие.

Срещата започна изключително атрактивно и с много голови положения. Етър имаше шанс да поведе още в 16-ата секунда, когато открадна топката на съперника, но Симеон Мечев сам срещу вратаря не си поведе добре топката.

"Червените" поведоха в четвъртата минута със страхотно изпълнение на Денислав Александров, който проби от левия фланг и с фалцов удар реализира за 1:0.

В седмата минута Етър направи огромен пропуск, след като Ловре Кнежевич не успя да вкара буквално на празна врата.

Все пак добрата игра на Етър доведе до гол в 17-ата минута габонецът Гаетан Мезу вкара с глава след подаване на Мариян Иванов.

В 57-ата минута Етър поведе с 2:1 след добра работа на Кнежевич, който подаде на Мезу и последният с удар по земя вкара за втори път.

В 62-ата минута резултатът стана 3:1. Преслав Боруков получи на границата на наказателното поле и също с шут по земя бе точен.

В 65-ата минута ЦСКА 1948 можеше да се върне в мача, но удар на Димитър Митков по земя срещна страничната греда.

Победата праща Етър на 13-ата позиция с актив от 16 точки, колкото имат още Славия и Ботев Пловдив, но с изигран мач по-малко. ЦСКА 1948 е шести с 28 точки.