ЦСКА постигна първата си победа за сезона, след като надви новака Крумовград на "Българска армия" с 1:0 в мач от втория кръг на първенството.

"Червените" спечелиха благодарение на страхотно попадение на норвежеца Тобиас Хайнц, който вкара със странична ножица в 24-ата минута.

Голът на Хайнц претендира да едно от най-красивите изпълнения на сезона, въпреки че сме в толкова ранна фаза на шампионата.

Отборът на Саша Илич добави три точки към едната, която спечели в първия кръг при гостуването на Хебър, докато Крумовград не успя да повтори подвига си от изненадващия триумф над шампиона Лудогорец.

Снимка: Bulphoto

Освен реализираното попадение, ЦСКА имаше много шансове да вкара още голове, но направи не малко пропуски. Друг важен акцент от мача бяха дебютите на новите попълнения Фаетон и Данило Асприля. Последният направи пофторен дебют в българския елит след като преди време направи силен период в Литекс.

В първите минути Марселиньо имаше шанс да открие резултата, но ударът му с глава от близка дистанция бе твърде лек.

Моментът за "червените" дойде в 24-ата минута, когато Амос Юга центрира от левия фланг, а Тобиас Хайнц направи страхотна странична ножица и прати топката в далечния ъгъл на Янко Георгиев.

В 38-ата минута Фаетон стреля силно, но този път стражът се намеси и изби в корнер.

през втората част "червените" затехнага обръча още повече, като още в самото й начало Станислав Шопов и Матиас Фаетон пропуснаха.

В 83-ата минута Марк-Емилио Папазов комбинира със Шопов, но бившият играч на Хееренвеен също не успя да преодолее Янко Георгиев. В крайна сметка Крумовград не успя да стигне до опасност за евентуално изравняване.

Следващият мач на ЦСКА е домакинството на румънския Сепси в Лигата на конференциите в четвъртък, а за Крумовград предстои домакинство на Черно море следващата събота.