ЦСКА 1948 победи Пирин с 3:0 в Бистрица в мач от втория кръг на започналия през миналата седмица сезон в Първа лига.

"Червените" продължиха добрия си старт, след като преди това победиха и Левски на "Георги Аспарухов" с 2:1. Точно обратното пък се случва в Пирин - загубата е втора поредна след тази при домакинството на Берое.

Отборът на Атанас Рибарски изигра силен мач, в който можеше да победи много по-убедително, но направи не малко пропуски. Освен това гол в края бе отменен благодарение на ВАР.

За ЦСКА 1948 головете вкараха Стоян Стоичков, Педриньо от дузпа и Георги Русев, като това беше генерална репетиция преди дебюта в евротурнирите срещу румънския ФКСБ в идната сряда.

Резултатът днес откри Стоичков още в десетата минута, след като навлезе навътре от десния фланг и отправи фантастичен удар с левия крак в далечния ъгъл.

Мачът стана още по-комфортен за домакинтие в 22-ата минута след точно изпълнена дузпа на Педриньо, който вкара такава и срещу Левски. Днес тя бе отсъдена за игра с ръка Гезип Пепси при изпълнение на ъглов удар.

В 82-ата минута гол на централния защитник Елитон беше отменен с ВАР, но в края на мача резултатът все пак стана 3:0 с попадение на Георги Русев, който бе точен с глава след корнер.

Късно в добавеното време Пирин можеше да получи дузпа за игра с ръка на Русев, но съдията след дълго разглеждане с ВАР прецени, че липсата на умисъл не дава предпоставка за наказателен удар.