Световните шампионки по футбол от САЩ не допуснаха изненада в първия си мач на шампионата на планетата в Австралия и Нова Зеландия.

Пред над 41 хиляди души американките победиха Виетнам с 3:0 в първия си мач от Група "Е", където са още отборите на Нидерландия и Португалия.

Важна роля за победата имаше нападателката на Портланд София Смит, която отбеляза два гола в 14-ата минута и в продължението на първата част, а освен това направи асистенция за третото попадение, дело на Линдзи Хоран в 77-ата минута.

Любопитен момент дойде в 43-ата минута, когато голямата звезда на САЩ Алекс Морган изпусна дузпа след спасяване на азиатския страж.

Виетнамките обаче не успяха да отправят нито един удар в мача, като трябваше да се справят с общо 28, от които 7 точни.