Реал (Мадрид) изненадващо допусна втора загуба през сезона в Ла Лига, като отстъпи при гостуването си на Леванте с 0:1.

Така възпитаниците на Зинедин Зидан сдадоха първото място на Барселона, който по-рано днес победи Ейбар с 5:0. Каталунците вече са лидери с две точки преднина.

"Белия балет" изигра слабо второ полувреме и бе наказан с фантастичен гол на 32-годишния Хосе Моралес. Така в рамките на един сезон Леванте победи и Реал, и Барса на своя стадион във Валенсия.

Реал излезе с много силен състав, като атака беше водена от Карим Бензема, Еден Азар и Иско. Зад тях действаха Лука Модрич, Каземиро и Тони Кроос, но въпреки големите имена тимът се затрудняваше.

Реал започна добре, но Бензема направи голям пропуск в 11-ата минута, когато не успя да преодолее вратаря. Малко след това и Каземиро изпусна с глава на опразнена от вратаря врата.

В хода на първото полувреме и Иско сбърка сам срещу вратаря, като се забави и топката му бе отнета. След това удар на Модрич отдалеч бе класно спасен.

През втората част гостите пожелаха две дузпи заради игра с ръка, които не бяха отсъдени, а имаше такива основания. Еден Азар в друга ситуация излезе сам срещу вратаря и също сгреши.

Реал обаче игра слабо в това полувреме и логично се стигна до 80-ата минута, когато Моралес вкара фантастично от воле след извеждащ пас на Никола Вукчевич. Нападателят хвана вратаря Куртоа неподготвен и го разстреля в близкия ъгъл.

Реал остава с 53 точки - на две зад Барса и на 11 пред третия Хетафе. Леванте вече е 10-и с 32 точки.