Андрес Иниеста вкара първия си гол в екип на клубен отбор, различен от "Барселона".

Гениалният халф реализира в 15-ата минута на втория си мач като титуляр за "Висел Кобе" в японската Джей лига, а тимът му спечели с 2:1 у дома срещу "Джубило Ивата".

Иниеста получи топката от Лукас Подолски, другата чуждестранна звезда в състава, обърна се изумително с топката, премина елегантно вратаря на гостите Кжищоф Каменски и вкара с лекота.

Гол, достоен за репутацията и класата на автора му.

Отборът на Андрес спечели мача, с което вече е на четвърта позиция с 32 точки от 21 кръга. Седем го делят от място в тройката, гарантиращо квота за Азиатската Шампионска лига.

"Висел" спечели и двата си двубоя, в които 34-годишният Иниеста започна в стартовия състав. Очевидно ефектът от идването на един от най-големите играчи на нашето време, спечелил всичко с "Барселона" и Испания, вече се усеща.