Берое победи трудно като гост Ботев Враца с 2:1 и продължи с отличното си представяне от началото на сезона. Старозагорци вече имат седем точки в актива си след изиграването на три двубоя и се изкачиха до второто място във временното класиране.

От своя страна съставът на Тодор Янчев инкасира трето поредни поражение и остава закотвен на последната позиция в таблицата.

Двубоят във Враца, който се игра на изключително лош терен, не предложи кой знае какви футболни достойнства. Все пак старозагорци успяха да изтръгнат трите точки с много красиво попадение в заключителните минути на срещата, дело на бранителя Оиер Сариеги.

Берое поведе в резултата с гол на Хуан Пинеда в 20-ата минута, а след това Бубакар Траоре изравни за домакините малко преди почивката.

И нещо куриозно - в 40-ата минута пръскачките на стадион "Христо Ботев" се пуснаха и двубоят трябваше да бъде прекъснат. Част от футболистите и треньорския щаб бяха напръскани с вода, а цялата ситуация продължи около 3-4 минути.

В крайна сметка човек от щаба на домакините трябваше да отиде до таблото и да разбие с камък катинара, за да спре ръчно пръскачките.