Лил нанесе своя удар в четвъртата минута на добавеното време, за да спре ПСЖ у дома - 1:1.

Джонатан Дейвид довкара с глава отбитата топка от вратаря на гостите Арнау Тенас, с което донесе точка на отбора си. И спря серията от 8 поредни победи на хегемона във френския футбол, който се е устремил към рутинна титла.

"Песовете" са и последният отбор, който успя да изтръгне златото от ръцете на богаташите от Париж, като стана шампион през 2021-ва. ПСЖ взе 5 от последните 6 титли, като само веднъж бе изпреварен от Лил.

До добавеното време гостуването мина по план за суперзвездите на Луис Енрике, след като в 66-ата минута Килиан Мбапе изведе тима си напред от дузпа.

16 гола в 16 мача за мегазвездата на френския и световен футбол в шампионата на страната през сезона.

Но грешка в изнасянето на топката в добавеното време я предостави на Адам Унас, а неговият удар бе спрян от Тенас, за да иде отбитата топка на главата на канадската деветка Дейвид.

ПСЖ води в класирането с 37 точки, Ница има 32, Монако е с 30, а Лил с 28.