Манчестър Сити и Ливърпул не се победиха и завършиха наравно 1:1 в дербито между двата безспорно най-силни тима на Англия в последните няколко години.

Зрелището на "Етихад" противопостави първия и втория във временното класиране, а шоуто не липсваше.

Дълго време изглеждаше, че големият герой на мача ще бъде Ерлинг Холанд, който не просто вкара първия си гол срещу този опонент, но и счупи доста впечатляващ рекорд на Висшата лига.

Норвежката голова машина откри резултата в 27-ата минута, когато Алисон се подхлъзна и не изрита добре топката, тя попадна в краката на Нейтън Аке, който пусна извеждащ пас към Холанд и резултатът бе открит.

Паметен гол, не защото реши мача или бе зашеметяващо красив, но той бе №50 за Холанд във Висшата лига, а с това той се превърна в играча, достигнал тази бройка попадения с най-малък брой срещи.

До момента рекордът се държеше от Анди Кол с 65 мача, но Холанд буквално отнесе рекорда, вкарвайки своя гол №50 за точно 48 мача.

Снимка: Getty images

Сити продължи да има превес в срещата, както до края на първата част, така и през второто полувреме, но в крайна сметка победата се изплъзна от ръцете на "гражданите".

80-ата минута бе щастливата за Ливърпул, когато страхотна атака бе завършена по перфектен начин от Трент-Александър Арнолд, който се разписа за 1:1.

Това остана и крайният резултат в срещата, който остави разликата между двата тима на върха в класирането от само 1 точка - 29 за Сити и 28 за Ливърпул.

Още тази вечер Висшата лига може да има нов лидер в лицето на Арсенал, ако "артилеристите" успеят да спечелят гостуването си на Брентфорд.