"Колежа" в Пловдив видя най-бързият гол от началото на сезона в Първа лига, паднал сензационно след само 32 секунди игра, но дори и това попадение не сложи край на отличното предтавяне на домакините от Ботев.

"Канарчетата" победиха Пирин (Благоевград) с 3:1, макар още преди да е изтекла и минута игра да изостанаха в резултата.

Още с изпълнението на начален удар играчите на Пирин хванаха неподготвена домакинската отбрана, като от това се възползва Уго Комано, разписвайки се за 1:0 в 32-ата секунда.

Ранното попадение доведе до няколко минути на смущение в редиците на Ботев, но постепенно домакините заиграха доста по-добре от своя опонент и след няколко опасни атаки, логичното се случи в 22-ата минута.

Тогава Ивелин Попов подаде са Самуел Акере, а нигериецът с хубав удар извън наказателното поле успя да изравни - 1:1.

До края на полувремето Ботев имаше няколко добри шанса да стигне до обрат, като най-сериозен пропуск направи Антоан Бароан.

Обратът все пак бе факт още с първата атака през второто полувреме, когато 19-годишният Самуел Акере вкара второто си попадение в срещата, а асистенцията отново бе на Ивелин Попов.

До края на мача и двата тима имаха своите шансове за гол, а Пирин на няколко пътио застраши противниковата врата с опасни атаки, но до сензационен резултат в крайна сметка не се стигна.

Ботев дори успя да направи успеха си още по-убедителен в последните секунди на даденото от съдията продължение, когато Мартин Секулич се разписа за 3:1, подпечатвайки спечелените три точки за "канарчетата".

Така Ботев продължава със силното представяне, като спечели три от последните си пет мача, а двете ремита бяха в пловдивското дерби срещу Локомотив и срещу Левски на "Герена". И в двата мача Ботев в никакъв случай не бе надигран от своите опоненти.

Заради твърде слабия си старт на сезона обаче, "канарчетата" са на деветото място с 23 точки, докато Пирин е на 14-ото място с 15 точки.