Шоу със седем гола, драма, обрати и червен картон, беляза сблъсъка между Етър и Хебър, завършил при резултат 2:5 на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Двубой, който макар и страхотен за наблюдаване, закотви домакините на последното място в таблицата, а нещата за Етър вече започват да изглеждат изключително притеснителни.

"Болярите" имат едва 4 точки за първите 12 мача от завърщането си в елита, а ако нещо радикално не се промени на "Ивайло", то Етър съвсем скоро може да се окаже безнадеждно запътил се към второто ниво на футбола ни тим.

Хебър от своя страна пък бе изпаднал в серия от шест мача без победа, която днес бе прекъсната по зрелищен начин.

В исторически план тези два тима се бяха срещали само четири пъти на ниво елит. И четирите мача в зората на 90-те завършиха с общо седем гола, колкото видяхме днес само в рамките на 90 минути.

Още с първата атака в мача правещият невероятен сезон Георги Николов откри с глава, но Етър показа характер и успя да обърне резултата само в рамките на 30 минути.

Ивайло Димитров бързо изравни след гол с глава след центриране от корнер, а в 34-ата минута отлична атака бе завършена от Шахрадин Букхолда за 2:1.

Но Етър не успя да се оттегли с аванс на почивката, защото в даденото то съдията продължение Георги Николов вкара своя втори гол в мача и общо седми от старта на сезона.

А през втората част Хебър просто доказа, че е по-класният и организиран тим от Етър, като успя да вкара още три попадения, записвайки една от най-впечатляващите си победи в своята елитна история.

5:1 продължава да е най-убедителната победа в елитната история на Хебър. Два подобни успеха са постигнати през 1999-а и 2000-ата над Черно море и Черноморец, но пазарджиклии никога не бяха вкарвали пет гола в гостуване.

Това се случи за първи път днес, като трите попадения през втората част вкараха Николас Пенев, Ангел Бастунов и Роберт Мазан.

Така Етър остава последен с едва четири точки, а Хебър е на деветото място с 16.