Националният капитан на България Кирил Десподов влезе като резерва и даде импулс на ПАОК за равенството у дома срещу АЕК в дерби на върха на гръцкото първенство.

Нападателят се появи на терена в 59-ата минута, когато гостите водеха с 1:0 през празните трибуни на стадион "Тумба" в Солун.

В 81-вата минута Десподов изигра много добре положение на границата на наказателното поле и стреля, правейки безпомощен вратаря на съперника. Но гредата спря шута му и предотврати попадение.

Минута преди края обаче ПАОК все пак изравни - напълно заслужено, като с глава се разписа Томаш Кедзиора.

И с извоюваната точка остава на върха в класирането с 51, след като са изиграни 22 кръга от шампионата.

Втори вече е Панатинайкос с 50, а трети е АЕК с 49. Битката за титлата се очертава като страховита в Гърция.

В друго дерби от кръга, но на дъното, Кифисия и Новос завършиха 0:0.

За домакините на терена се появи българският полузащитник Илиан Илиев. Той влезе в 67-ата минута.

Кифисия е на предпоследното 13-о място с 16 точки.