Лудогорец дръпна сериозно в класирането на efbet Лига, след като взе и отложения си мач срещу ЦСКА 1948. Разградчани спечелиха в село Бистрица с 1:0.

Късен гол на Матиас Тисера в 82-ата минута се оказа решаващ, след като преди това хората на Георги Дерменджиев направиха не малко пропуски, сред които и два удара в гредите.

Така Лудогорец събра актив от 69 точки и води с девет на втория ЦСКА, както и с 11 на третия Черно море. Поредните победи в първенството вече станаха 12.

За ЦСКА 1948 загубата е една от не малкото след подновяването на шампионата и идва след двете поредни нулеви равенства срещу Ботев Пловдив и Ботев Враца, както и загубата с 0:1 от Берое. Така "червените" нямат вкаран гол вече над 360 минути. Остават все пак в седми в класирането с реални шансове за топ 6 или място на баража за Европа.

Снимка: Bulphoto

Първото сериозно положение пред една от двете врати бе за Лудогорец, като Тодор Неделев насочи добре топката от пряк свободен удар, а вратарят на домакините Маринов изби.

В 25-ата минута Неделев изпълни бързо фаул и подаде на Руан Секо, който напредна сам срещу вратата на домакините, но ударът му срещна напречната греда. Неделев бе главно действащо лице и малко след половин час игра, като негов удар профучу покрай гредата.

На почивката в игра за ЦСКА 1948 се появи 16-годишният Марто Бойчев на мястото на Емил Ценов. Домакините започнаха по-активно след паузата, като на Серджио Падт му се наложи да спасява удар на Талис, а след това и Педриньо имаше възможност да вкара за тима на Валентин Илиев.

В 70-ата минута резервата на "орлите" Квадво Дуа имаше възможност да вкара отблизо, но отново вратарят Петър Маринов се намеси отлично.

Десетина минути преди края на срещата опасен удар на капитана на гостите Пьотровски бе блокиран от Реян Даскалов.

В 82-ата минута резервата на шампионите Матиас Тисера изскочи зад защитата на домакините и отблизо вкара победното попадение. До края на мача ЦСКА 1948 се опита да изравни, но не стигна до удобна ситуация.