Илия Груев и Лийдс полетяха на крилете на ентусиазма, носени и от невероятния шум на техния стадион "Елънд Роуд", за да направят голяма крачка към Висшата лига на Англия.

Българският национал игра цял мач, а Лийдс обърна от 0:1 до 3:1 лидера в Чемпиъншип Лестър.

Двубоят от 34-ия кръг на второто ниво в английския футбол не започна идеално за домакините, които инкасираха гол в 15-ата минута. Вкара бранителят Ваут Фас след корнер.

Лестър владееше положението до 80-ата минута, но тогава настъпи големият обрат. Конър Робъртс изравни, само три минути по-късно Арчи Грей вкара за 2:1, а в добавеното време Патрик Бамфорд довъши "лисиците" - 3:1.

Груев игра цял мач в сърцето на полузащитата за победителите.

А трите точки пращат Лийдс на второ място, с три повече от третия Ипсуич (72 срещу 69), и на шест зад водача. Лестър изглеждаше недостижим само допреди няколко дни, но загуби два мача поред и вече се оглежда нервно зад гърба си.

Два тима влизат директно във Висшата лига, още четири отиват на плейофи.