Хебър (Пазарджик) е големият печеливш от последния кръг в третата група на родното първенство. Отборът на Любослав Пенев сграбчи здраво спасението благодарение на победа с 3:1 срещу вече изпадналия тим на Етър (Велико Търново).

И с оглед на резултатите от другите два мача, именно Хебър ще играе в Първа лига и следващия сезон, Пирин (Благоевград) поема към Втора лига, като няма да бъде в елита за първи път от три сезона насам. "Орлетата загубиха" с 0:1 от Локомотив (София) в последния си мач за сезона.

Третият тим, замесен в битката за оцеляване, Ботев (Враца), ще има още един шанс за спасение след победата с 1:0 срещу вече гарантиралия си елитен футбол и през следващата кампания тим на Берое. Врачани ще играят бараж срещу третия от втората ни дивизия - Марек (Дупница).

Преди изиграването на днешните мачове класирането изглеждаше така - Пирин бе тринадесети, Хебър бе на позицията за бараж (четиринадесета), а Ботев (Враца) бе петнадесети и директно изпадащ.

В Пазарджик на домакините им се наложи да правят обрат, но се справиха със задачата, след като Мартин Моран даде преднина на гостите от старопрестолната столица в продължението на първата част - 0:1. Жоао Сеско обаче върна своите в играта още в 48-ата минута за 1:1, а в 62-ата Шейх Диаманка направи обрата факт, но за съвсем малко, тъй като попадението му бе отменено заради тънка засада, отсъдена с ВАР. А голът му бе наистина красив. Но само четири минути по-късно сенегалецът вкара вече от редовна позиция, точно пред голлинията за 2:1. Пет минути преди края пък Атанас Кабов реши всичко с трети гол за пазарджишкия тим, а пък публиката прекара последните минути скандирайки името на Любо Пенев.

Във Враца гол на Даниел Генов бе достатъчен на домакините за победа над латино бандата от Берое, в чийто стартов състав имаше двама българи - Мирослав Георгиев и Викторио Вълков. Генов се разписа още в 17-ата минута на мача.

В столичния квартал "Надежда" пък надежда за Пирин имаше около 80 минути, докато резултата бе 0:0, но гол на Валентин Николов в 82-ата минута сякаш пречупи силите на "орлетата", а за капак на всичко при 1:0 в полза на Локо те останаха и с 10 души, тъй като Христо Попадийн бе изгонен за втори жълт картон и съвсем отчая своите.