Ливърпул победи с 2:0 като гост Ипсуич на старта на новия сезон във Висшата лига на Англия.

Мачът бе първи от новата ера за клуба, започнала с напускането на Юрген Клоп от поста мениджър.

След почти 9 години начело с германеца, "червените" вече са водени от Арне Слот, нидерландец, който преди това бе треньор на Фейенорд.

Домакините са новак в елита, където се завърнаха след 22 години отсъствие. Не помогна и присъствието на Ед Шийрън в ложите, който пееше и скандираше с феновете, облечен във фланелка на любимия си Ипсуич.

Звездата в музикалния бизнес е не само запален привърженик, но вече и акционер в клуба.

Ед Шийрън на трибуните за първия мач през сезона на Ипсуич

През първото полувреме той и хилядите по трибуните имаха надежди за чудесен старт на живота сред най-силните.

Ипсуич влезе здраво в мача и бе агресивен, не оставяйки на Ливърпул възможности да играе. 0:0 на почивката и симптоми, че новакът може да спре гранда.

Но след паузата класата си каза думата и дойде в повече на домакините.

За пет минути вкараха Диого Жота след асистенция на Мохамед Салах, както и Салах, който пък бе изведен в чиста позиция от Доминик Собослай.

Египтянинът записа девето си попадение в първия ден от сезона в английския футбол - рекорд в историята.

Салах вкара за 212-и път с екипа на Ливърпул, като и стартът на осмия му сезон в отбора изглежда обещаващ.

До края гостите можеха да вкарат още и имаха тотален контрол върху мача.

Така ерата "след Клоп" стартира с победа за "червените".