Локомотив (София) победи с 2:0 Ботев (Враца) в мача между два от отборите в най-тежка криза в родния елит.

За домакините от Враца това бе шести мач без победа, като последните от тях са все поражения.

Раздираният от проблеми извън терена Локомотив, където феновете подновиха протестите си срещу ръководството, все пак успя да се реваншира частично на своите фенове за унизителното 0:6 в Пловдив преди седмица, като взе победа срещу директен конкурент от дъното на таблицата.

Гостите от Локомотив се оттеглиха с гол аванс на почивката, макар почти нищо да предвещаваше подобен развой, защото в началните минути Ботев имаше тотален натиск и дори нацели две греди.

Но максимата, че когато не вкараш ти вкарват се сбъдна в 30-ата минута, когато Гонсало Кардосо се разписа.

През втората част Ботев отново се хвърли в атака, този път в опит да изравни, но Локомотив нанесе своя втори удар на контраатака, като този път точен бе Антони Иванов.

Втори гол, с който до голяма степен мачът бе решен, а макар Ботев да направи няколко пропуска до края на мача, нов гол така и не падна.

Локомотив вече има 17 точки на 12-ото място, докато закъсалият Ботев (Враца) е предпоследен с едва 10 пункта и пет поредни загуби.