Вердер Бремен записа четвърта поредна загуба в Бундеслигата и определено доказа, се намира в криза. Тимът падна с 1:2 като домакин на Унион Берлин в мач от 17-ия кръг, допускайки обрат.

На "Везерщадион" българският национал Илия Груев бе титуляр и остана на терена 88 минути, преди да бъде заменен.

Вердер откри резултата в 14-тата минута, когато Марвин Дукш центрира от фаул и Амос Пийпер с глава порази вратата за 1:0.

Радостта на домакините обаче бе твърде кратка. В 18-ата минута груба грешка в отбраната на домакините позволи на Беренс да отнеме, той бе спрян от вратаря, но топката попадна в Яник Хаберер, който стреля в опразнената врата за 1:1.

В началото на второто полувреме пък новото попълнение на Унион Йосип Юранович вкара с глава, оформяйки крайния резултат.

След този успех Унион Берлин се изкачва до втората позиция във временното класиране в Бундеслигата с актив от 33 точки и вече е само на 3 от Байерн Мюнхен. Вердер Бремен е на 11-о място с 21 пункта.