Левски се завърна към победите в Първа лига.

"Сините" спечелиха убедително с 4:2 гостуването си на ЦСКА 1948 и се реваншираха на феновете си за нулевото равенство срещу Спартак Варна в миналия кръг.

С победата Левски остава на върха в класирането с 19 точки от 8 мача, а "червените" са девети.

Под проливния дъжд на стадиона в Бистрица играчите на Станислав Генчев доминираха през цялия мач и заслужено си тръгнаха с трите точки.

Още през първата част гостите поведоха след два гола с глава на френския нападател Сангаре, който засече перфектни центрирания и прати топката в мрежата.

Снимка: БТА

В края на първата част ЦСКА изненадващо върна един гол с първия си точен удар в мач, дело на Радослав Кирилов.

През второто полувреме обаче Левски беше безкомпромисен и вкара нови два гола. Първо Алекс Колев наказа бившия си отбор, а след това дойде моментът на Марин Петков. Халфът записа името си сред голмайсторите с мощен далечен изстрел, а попадението спокойно може да кандидатства за Гол на сезона.

До края на мача ЦСКА 1948 успя да върне един гол чрез Илиевски, само за да направи загубата си една идея по-безболезнена.

Поражението бе първо за "червените" от началото на сезона.