Берое разгроми изпадналия Етър с 3:0 в Стара Загора в първа среща от двата отбора след разделянето на efbet Лига.

Битката в групата на последните шест отбора не предложи интрига, като домакините спечелиха с два гола на звездата си Себастиан Вия през първата част и един на Хавиер Силго в самия край.

Фактът, че тимът на Хосе Луис Ачиари излезе с много чужденци не е изненада, но интересното е, че същото направи със състава си и Светослав Петров, въпреки че отборът му вече математически изпадна.

Етър игра с осем титуляри чужденци, а други трима влязоха от пейката. В мач като този можеше да се даде шанс на юноши от Велико Търново, които да се обиграват, но това се случи само за младия Атанас Атанасов. Негови двама връстници останаха на пейката.

Бившият играч на Бока Хуниорс Себастиан Вия откри резултата в 31-ата минута с много далечен изстрел по земя, при който вратарят Кристиян Секулич можеше да се намеси по-добре.

Вия се разписа отново в 39-ата минута, като този път беше сам срещу стража и го преодоля с удар в далечния ъгъл.

В 50-ата минута Етър остана с човек по-малко заради втори жълт картон на испанеца Горка Ларучея, посочен заради игра с ръка.

В края Берое нанесе трети решителен удар чрез Хавиер Силго, като той вкара с удар по земя след бърза контраатака.

С този успех Берое дръпна в класирането, като вече има 36 точки и с цели пет пред Локомотив София. Към момента Пирин е на позиция за плейоф с 30 точки, Ботев Враца е сред изпадащите с 25, а Етър със своите едва 14 няма математически шанс за оцеляване.