Изпадналият отдавна тим на Етър продължава да отказва да губи мачовете си в долната шестица на efbet Лига.

Великотърновци стигнаха до трето поредно равенство, като този път препънаха Ботев Враца за 1:1 в старопрестолния град.

И двата гола паднаха през първото полувреме, като тимът на Христо Янев в ролята си на фаворит откри резултата с гол на Диого Барбоса в 21-ата минута с красив удар по земя от границата на наказателното поле. Врачани обаче направиха груба грешка при един дълъг тъч и допуснаха изравняване чрез Лутумба-Пита в 44-ата минута.

През втората част Ботев се втурна в атака да търси победния гол, но така и не успя да стигне до него, по подобие на мача с Локомотив София в миналия кръг, който също завърши при 1:1. Великотърновци също изпуснаха изгодни шансове да спечелят първа победа от началото на април.

Ситуацията за врачани остава много сложна кръг преди края. Те са на предпоследното пето място с 30 точки, а тази позиция означава изпадане. Хебър е със същия актив, но по-късно днес гостува на Пирин, който е с 31. Локомотив София е с 33 и днес гостува на Берое.

В последния кръг Ботев Враца ще търси домакинска победа срещу старозагорци, които си гарантираха оставането в елита, но са с три поредни победи в долната шестица.