Локомотив (София) ще играе в българския футболен елит за четвърти пореден сезон.

Столичните "железничари" гарантираха оставането си в efbet Лига с категорична победа с 3:0 при гостуването си на Берое в Стара Загора в предпоследния кръг от долната шестица. Така Локо победи старозагорци за трети пореден път през сезона без да допусне гол.

Отборът на Красимир Балъков кръг преди края събра актив от 36 точки и вече няма как да завърши на едно от последните три места. По всяка вероятност ще е втори в таблицата.

Берое, който още преди три кръга си гарантира оставането, не показа същото добро представяне и мотивация, както при трите поредни победи преди днес. Отборът на Хосе Ачиари излезе на разходка в днешния мач и допусна два ранни гола, с което мачът бе решен.

Първото попадение бе особено куриозно, тъй като Хуан Саломони при изчистване прати топката в крака на Кевин Маи и Локо откри резултата в 15-ата минута.

В 42-ата Карлос Франса направи 2:0 след бърза контраатака, финт срещу бранител и силен удар.

Резултатът стана класически в 67-ата минута. Вратарят на Берое Родриго Ачинели направи спасяване, но с лесна добавка резервата Стефан Ламбес реализира.

В 79-ата минута сезонът за Федерико Санети от домакините приключи след втори жълт картон.

В последния кръг Берое гостува на Ботев Враца, а Локомотив приема Пирин.