Лудогорец постигна победа с 3:2 над Черно море в Разград при дебюта на новия си треньор Ивайло Петев.

Българският наставник може да е доволен от показания характер на шампионите в 23-ия кръг на Първа лига, но не и от цялостното им представяне, защото те можеха и да загубят срещата.

Черно море поведе на два пъти с голове на Исмаил Иса, но Кирил Десподов на два пъти изравни, като вторият случай бе в от дузпа в 74-ата минута, при която бе изгонен Васил Панайотов. В 91-ата минута Десподов оформи своя хеттрик с пряк свободен удар и така донесе победата на своите.

Така разградчани спечелиха, след като в предишните мачове завършиха наравно с Левски (0:0) и загубиха от Пирин (0:1). Хората на Илиан Илиев претърпяха второ поредно поражение след това от Ботев Пловдив с 1:2.

Снимка: БТА

С днешната си победа Лудогорец се доближи отново само на точка от лидера ЦСКА - 53 срещу 54, но "червените" днес гостуват на ЦСКА 1948 в Бистрица и може да си върнат аванса от четири точки. Черно море е седми с 36 точки.

"Моряците" удариха своя съперник още в осмата минута след триходова комбинация между нападателите в синьо. Мазир Сула подаде към Алекс Фернандес, а той отклони към Исмаил Иса, за да последва прецизен удар по земя за 1:0.

Лудогорец обаче не се притесни и веднага започна да създава положения пред другата врата. Първо Тодор Неделев удари напречната греда и се размина с първия си гол, а след това и Десподов направи пропуск. Последният обаче изравни резултата в 20-ата минута, когато също с удар по земя бе точен за 1:1.

Снимка: БТА

Разградчани владееха инициативата, но техният съперник направи още една перфектна атака в 34-ата минута. Контрата започна от центъра, като отново Сула подаде на Фернандес, а той пък прати топката за Иса. Този път нападателят се нуждаеше само то едно докосване и то бе перфектно - удар в горния десен ъгъл и 2:1.

През втората част темпото на мача падна значително, а това не бе в интерес на Лудогорец. Тимът все пак създаде опасно положение в 51-ата минута, когато Педро Нареси стреля с глава, но Иван Дюлгеров направи хубаво спасяване.

В 73-ата минута задачата на домакините се улесни, когато Васил Панайотов получи втори жълт картон за настъпване срещу Спас Делев на границата на наказателното поле. В последствие стана ясно, че съдията е отсъдил дузпа. Зад бялата точка застана Кирил Десподов и реализира за 2:2.

В края на редовното време вратарят на гостите Иван Дюлгеров се контузи и трябваше да бъде заменен от Георги Георгиев. Бившият страж на Левски обаче допусна гол още при първия удар, срещу който се изправи. Това се случи в 91-ата минута с пряк свободен удар на Десподов, като националът оформи своя хеттрик. Стражът остави близкия си ъгъл непокрит.