Юрген Клоп за първи път критикува феновете на Ливърпул, след като неговият отбор разби Уест Хем с 5:1 в четвъртфинал за Купата на лигата. Германският мениджър е в клуба от 8 години и отношенията му с "червените" привърженици са страхотни, но този път Клоп очевидно бе изненадан неприятно от атмосферата на стадион "Анфийлд".

"През първото полувреме играхме невероятно - каза Клоп след победата. - Момчетата напълно доминираха, тичаха като луди и създаваха положения. Вкарахме и хубав гол. Но имах усещането, че стадионът е някак тих.

Атмосферата зад гърба ми... не я усещах. Това е ново за мен, никога не съм се чувствал така на "Анфийлд".

Ако аз бях на трибуните при такава игра на отбора, нямаше да седна на седалката!

"Анфийлд" ще ни трябва в събота (когато Ливърпул среща Арсенал, от когото изостава с една точка на върха в класирането - б.а.). Арсенал ще дойде подготвен, те нямаха и мач през седмицата.

Стадионът трябва да е готов и в добра форма от първата секунда. Ако някой не се чувства в такава форма за мача - дай билета на друг, остани у дома. Може футболът и броят на мачовете през декември да му идват в повече..."

Срещу Уест Хем "Анфийлд" бе пълен с над 57 хиляди зрители след отварянето и на новата трибуна.

Но арената бе странно лежерна по време на двубоя. Въпреки че отборът на домакините изигра много силен мач, отправи 29 удара (11 точни) и вкара пет гола.