Борусия Дортмунд допусна нов гаф в битката за титлата в Германия и стигна само до 1:1 като гост на Бохум.

"Жълто-черните" изпуснаха дузина голови положения, особено в последните минути, в които бяха обградили вратата на съперника, който се бори за оцеляването си (28 т., на три над зоната за плейоф).

Точката не върши особена работа на Дортмунд - тя е достатъчна за актив от 61, с две повече от втория Байерн, който обаче в неделя е домакин на последния Херта. И с победа ще се върне на върха.

А Борусия имаше златни шансове да се възползва от колебанията на колоса от Мюнхен.

Преди два кръга поведе в добавеното време с 3:2 срещу играещия с човек по-малко Щутгарт и успя някак да допусне гол за 3:3. Сега още две точки си отидоха в Бохум, а когато се бориш за титла с Байерн, това е непростимо.

Антони Лосила даде аванс на Бохум в петата минута, но само две по-късно Карим Адейеми изравни. После Дортмунд отправи над 20 удара към вратата на домакините, но не вкара.

Тоест - прати два пъти топката в мрежата, но и двата пъти попаденията бяха правилно отменяни за засади.