Освен мача в Букурещ, където Румъния и България направиха 0:0 като част от подготовката на северните ни съседи за Евро 2024, из Стария континент се изиграха още редица приятелски срещи.

Най-голям интерес сред тях предизвикаха тези с участието на Италия и Португалия.

Скуадра Адзура се изправи срещу Турция у дома, но не остави особено позитивни впечатления и завърши наравно 0:0, срещу водените от Винченцо Монтела турци.

Италианците бяха по-опасният тим на стадиона в Болоня и дори уцелиха греда, но като цяло не се представиха на очакваното ниво в навечерието на шампионата на Стария континент.

Съвсем друга бе обстановката в Лисабон, където Португалия победи Финалндия с 4:2.

Кристиано Роналдо съвсем планирано не бе част от тази контрола, като суперзвездата на "мореплавателите" дори не бе на пейката.

Неговите съотборници обаче показаха добро настроение и чудесен футбол, като до 55-ата минута доминацията им се изразяваше в преднина с 3:0.

Рубен Диаш, Бруно Фернандеш и Диого Жота вкараха попаденията, преди селекционерът Роберто Мартинес да направи редица смени, които малко пообъркаха ритъма на неговия тим.

Това даде възможност на Финландия да върне два бързи гола чрез Теему Пуки, но сензация нямаше, защото в 84-ата минута Бруно Фернандеш вкара за 4:2.

В контролите с участие на други тимове от Евро 2024 Австрия победи Сърбия с 2:1, Швейцария разгроми Естония с 4:0, Словения победи Армения с 2:1, а Ейре изненада Унгария също с 2:1.