Уругвай тръгна мощно на Копа Америка и очаквано подари на хората шоу - 3:1 срещу Панама в Маями.

Най-силният отбор като форма и резултати в последната година в Южна Америка е един от "скритите" фаворити за титлата, ако може да бъде скрито нещо толкова очевидно.

Уругвайците имат страхотен състав и селекционер, когото наричат Лудия - Марсело Биелса. Но не само лудостта му е популярна в света на футбола, а и фактите, че обикновено създава отбори, които играят страхотно и печелят.

Аржентинецът седна по познатия начин върху една кофа край терена с първия сигнал на двубоя на "Хард Рок Стейдиъм", а от 40-ата секунда нататък бе ясно какво ще гледаме. Тогава дойде първият от общо 20 удара по посока на панамската врата.

Пред нея опитваше да спира атаките на селесте и Хосе Кордоба, доскоро играч на Левски, сега вече в английския Норич. Но не бе лесно. Уругвайците налитаха от всички посоки и в 16-ата минута страхотен гол на Макси Араухо заслужено даде аванс на отбора на Биелса.

Снимка: AP/БТА

Учудващо, второто попадение се забави. Куп пропуски пред вратата оставиха в играта панамския отбор чак до 85-ата минута, когато Дарвин Нунес от Ливърпул заби мощно воле с левачката и удвои.

А в последните секунди Матиас Виня вкара с глава и направи резултата класически.

Остана време за още един много красив гол в добавеното време - от панамеца Мурийо, за да се оформи крайният резултат.

В същата група С по-рано тази сутрин домакинът на турнира САЩ тръгна с победа срещу Боливия - 2:0. Кристиан Пулишич откри със зрелищен гол в третата минута, а в 44-ата Фоларин Балогун удвои.

Мачът се игра на стадиона на Далас Каубойс в Арлингтън, Тексас, който обаче остана доста по-празен от очакваното.

Едва към 48 000 дойдоха да гледат тима на Щатите.

Следващи мачове на Копа Америка, в понеделник срещу вторник след полунощ по MAX Sport 3 HD:

01:00 ч Колумбия - Парагвай

04:00 ч Бразилия - Коста Рика.