Кой друг, ако не Меси? Този въпрос задават френските медии след поредния силен мач на аржентинеца, който се намира в убийствена форма.

Меси се нагърби с диригентската палка в ПСЖ в отсъствието на куп от звездите и донесе важни 3 точки за тима си.

Парижани спечелиха с 2:1 срещу Тулуза мач, който заради травми пропуснаха Неймар, Килиан Мбапе, Марко Верати, Серхио Рамос, Преснел Кимпембе и Норди Мукиеле, а в началните минути контузия извади от игра и Ренато Санчес.

И за да е максимално трудно - гостите успяха изненадващо да поведат в резултата в 20 минута чрез Марк ван ден Броомен, който се разписа от фаул.

В 38-ата Ашраф Хакими изравни резултата, а през втората част дойде часът на Меси. Аржентинецът се разписа след хубав удар с левия крак, вдигайки трибуните на крака.

БТА

В самия край на мача световният шампион можеше да вкара и втори гол, след като навърза трима защитници и стреля по земя, но топката се отклони от гредата.

Победата бе много важна за ПСЖ, който дръпна на върха в класирането. Столичани имат аванс от 8 точки пред преследвача Марсилия, но все пак с двубой повече на сметката си.

След десетина дни на ПСЖ пък предстои далеч по-трудно изпитание - сблъсък с Байерн от осминафиналите на Шампионската лига. За там френският гранд ще трябва отново да разчита на Меси, след като Мбапе е аут, а Неймар засега е под въпрос.