Пресният шампио на Германия Байер Леверкузен успя да се класира за полуфиналите в Лига Европа след 1:1 с Уест Хем.

Освен това германците записаха общо 44-ти пореден мач във всички турнири без загуба - серия, която е абсолютен рекорд.

Вместо да похвали отбора си обаче, треньорът на "аспирините" Чаби Алонсо бе критичен. Спецът бе категоричен, че тимът му се е представил под очакванията и това не трябва да се повтаря.

"Честно казано, през първото полувреме съперниците бяха по-добри и не се чувствахме на място. Много е важно, че не допуснахме втори гол, защото те определено играха по-добре от нас. За щастие, обърнахме нещата след почивката. Представихме се под възможностите си и това няма как да ме радва", каза Алонсо.

На полуфиналите играчите на Байер ще се изправят срещу Рома в повторение на миналогодишната битка от тази фаза на турнира.

Тогава "римляните" излязоха крайни победители. Сега мачовете са на 2-ри и 9-и май, като първият мач е в Рим, а реваншът в Леверкузен.