Левски постигна очаквана победа при домакинството си на Дунав - 2:0 в последен мач от 14-ия кръг на Първа лига.

Така "сините" оформиха дубъл срещу този съперник през сезона и се върнаха на втората позиция в класирането на четири точки зад лидера Лудогорец и с равен актив с Локомотив (Пловдив). Победата е четвърта поредна за тях у дома.

Успехът за Петър Хубчев и компания дойде с два гола още в първата третина на срещата. Първият бе автогол на Благой Макенджиев, който трябваше да бъде отменен заради засада, а вторият реализира Холмар Ейолфсон след центриране от корнер. Столичани удариха четири греди в хода на мача и само късметът плюс намеси на Макенджиев ги лишиха от по-убедителен резултат.

На "Георги Аспарухов" публиката бе значително по-малко в сравнение с предишните домакинства на Левски, което може да се обясни със студеното октомврийско време и фактът, че мачът се игра в делничен ден.

Мачът започна на високо темпо и русенци бяха тези, които отправиха първи по-опасен удар чрез Свилен Щерев, който обаче бе неточен.

От десетата минута до края на полувремето Левски бе абсолютен господар на терена. Първо Паулиньо отправи опасен удар встрани, а след това Ейолфсон нацели гредата след изстрел с глава.

В 15-та минута се стигна до първия гол, който трябваше да бъде отменен от съдията Никола Попов. Централният нападател Дени Алар скочи за висока топка с вратаря Макенджиев и сякаш извърши нарушение. Такова не бе отсъдено, като освен това имаше и засада. Топката се удари в главата на стража и влетя във вратата - автогол.

Последва още по-осезаем натиск на "сините", а удар на Франко Мазурек по земя бе спасен.

В 23-та минута резултатът стана 2:0. Ейолфсон се разписа след удар с глава, който дойде при изпълнение на ъглов удар от Живко Миланов. И тук сякаш Макенджиев можеше да се намеси далеч по-добре.

Снимка: Bulphoto

Малко след това Мазурек нацели гредата с хубав изстрел от дистанция, който изненада стража на гостите. Последва и нов шут на Паулиньо встрани. Голям пропуск до края на полувремето направи и Дени Алар, който се откъсна зад защитата. Левски заслужаваше убедителния си аванс, макар и със спорен гол.

Само че Дунав започна много силно второто полувреме и създаде последователни опасности, като най-близо до гол бе Ахмед Ахмедов, който засече с трудно воле центриране от корнер.

Левски преживя бурята и в последната четвърт на мача отново погледна по-смело към противниковата врата. Най-активен беше Паулиньо, който на два пъти бе близо до гола.

В 84-та минута Станислав Иванов видя как негов удар е блокиран непосредствено пред гол линията, а след това шут на Алар срещна горната греда.

Малко преди края Макенеджиев направи страхотно двойно спасяване след удари на Станислав Иванов и Мартин Петков. Малко след това Здравко Димитров нацели гредата след удар с глава.

Поражението оставя Дунав на десетата позиция с актив от 13 точки. В следващия кръг русенци гостуват на Царско село, а Левски приема Етър.