Отборът на “Левски” е третият полуфиналист в турнира за Купата на България. “Сините” се присъединиха към ЦСКА и Лудогорец, които си осигуриха място след последните четири по-рано днес. Футболистите на Станимир Стоилов сториха това след победа на собствения си стадион, на който обаче бяха в ролята на гост срещу друг столичен тим - Септември, печелейки с 2:0.

Ръководствата на двата тима бяха постигнали разбирателство Септември да домакинства именно на “Георги Аспарухов”, за да могат повече фенове да гледат мача, а също така втородивизионния отбор да има и по-голяма печалба от билетите за двубоя.

Символичният домакин в днешния мач имаше възможност да стигне до гол още в самото начало, когато Мартин Стойчев шутира отдалеч и нацели лявата греда на Пламен Андреев след по-малко от минута футбол. Септември задържа агресията в играта си още няколко минути, но след това “сините” установиха контрол над мача, пресирайки все по-уверено съперника, за да отбележат след малко повече от 20 минути.

В 21-ата минута разиграване между Радослав Цонев и Драган Михайлович завърши с центриране на швейцарския защитник, който намери Димитър Костадинов на далечната греда, а той прати с глава топката в мрежата на Димитър Шейтанов, който е юноша на “Левски” - 1:0.

Постепенно левскарите се задържаха все повече и повече в противниковата половина, а осем минути след гола Марин Петков бе изведен зад защитата и отбеляза, но попадението не бе зачетено заради засада.

Вторият гол за гостите днес дойде непосредствено след началото на второто полувреме. Тогава бившият играч на “сините” Асен Чандъров фаулира Георги Миланов в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Самият Миланов я изпълни и отбеляза, ознаменувайки с гол завръщането си сред титулярите на Мъри Стоилов.

“Левски” имаше още няколко възможности, но така и не стигна до трети гол. Новото попълнение Илиян Стефанов пък се появи в игра 25 минути преди края, записвайки официален дебют за родния си тим.

Последният четвъртфинал е утре и противопоставя Славия и Берое.