Левски продължава с впечатляващото си представяне през пролетния полусезон и спечели с 2:0 срещу Черно море.

Мачът бе от последния кръг на редовния сезон в Първа лига и на практика реши битката за петото място в класирането.

С успеха "сините" събраха 42 точки и са само на една от Ботев (Пд) и на 3 от Черно море.

Заради огромния залог мачът на стадион "Георги Аспарухов" изобилстваше от остри сблъсъци и много нерви.

Футболистът на Черно море Евгений Сердюк бе изгонен за втори жълт картон в 54-ата минута, след като фаулира Ники Михайлов. Капитанът на столичани пък бе изнесен на носилка и след това качен в линейка, за да му се окаже медицинска помощ и бе откаран в болница.

Имаше и два отменени гола заради засада.

Първо в 6-ата минута попадение на Цунами с глава бе отменено, а после в 68-ата минута същото се случи и с точен удар на Курьор.

И в двата случая ВАР проверяваше ситуацията и потвърди решението главния съдия Драгомир Милев.

Първото попадение в мача падна в 74-ата минута и бе автогол.

Халфът на Левски Илиян Стефанов пусна остър пас към вратарското поле на Черно море, където Даниел Димов застана на пътя на топката и я прати в собствената си врата.

В края на срещата пък Марин Петков вкара за 2:0.

Това реши крайния изход на двубоя и Левски ще влезе в плейофите в приповдигнато настроение.

Още в първия двубой от тях пък е вечното дерби с ЦСКА, което е на 17 април на Националния стадион, а веднага след това Левски ще изиграе и първия си полуфинал от Купата на България срещу Лудогорец.