Левски постигна пета поредна победа в efbet Лига, след като надделя над Хебър в Пазарджик с 1:0. Това беше последен двубой от 23-ия кръг в шампионата.

"Сините" на Николай Костов взеха сладък реванш за загубата на този стадион с 1:2 в турнира за Купата на България, но той далеч не дойде лесно.

Хората на Любослав Пенев могат да съжаляват, че не взеха поне точка, защото играха силно и дори поведоха в резултата, но гол на Ангел Бастунов през втората част беше отменен. След него Левски успя да стигне до попадение чрез великолепен гол на Фабио Лима, един от най-красивите през сезона.

Така столичани събраха актив от 44 точки и са на четвъртата позиция, на четири точки от третия ЦСКА. За Хебър поражението е пето в последните шест кръга и тимът на Любо Пенев е 13-и с 23 точки.

Снимка: БТА

Първото полувреме беше много динамично и премина с преимущество на Левски. В началото Петър Дебърлиев трябваше да избие едно коварно центриране на Ел Джемили, а в 15-ата минута Патрик Габриел-Галчев беше непокрит на границата на наказателното поле и стреля над вратата.

В 39-ата минута Кеалиан Ван Дер Каап отправи страховит изстрел от далечна дистанция, който беше спасен класно от Дебърлиев. Малко след това "сините" имаха претенции за дузпа за нарушение на Стилиян Тисовски срещу Фабио Лима. Такава не бе отсъдена.

Снимка: БТА

Интересните ситуации продължиха през втората част, като в 51-ата минута Марин Петков видя как негов силен шут също е спасен от стража на "гробарите".

Хебър започна да поглежда по-смело напред и в 58-ата минута се израдва на гол. Атанас Кабов беше изведен на десния фланг и върна топката към Ангел Бастунов, който я прати неспасяемо в ъгъла. В последствие обаче ВАР отмени попадението за няколко сантиметра засада на Кабов.

Снимка: БТА

Малко след това Рикардиньо опита да отговори за Левски, като негов диагонален удар мина близо до страничната греда.

В 73-ата минута Бастунов отново беше близо до гол, но този път ударът му не намери очертанията на "синята" врата. А още в ответната атака новата бразилска перла на Левски Фабио Лима вкара феноменално попадение с далечен удар. Помогна му и напречната греда.

До края на мача Левски не допусна никакви опасности пред своята врата, а мачът се изнерви заради няколко груби нарушения и в двете посоки. В самия край "сините" пак искаха дузпа, този път за фаул на Георги Вълчев срещу Асен Чандъров, но правилно не последва отсъждане.