Наполи продължава да играе като отбор, който съвсем реалистично може да спечели титлата в Серия "А" през този сезон.

Отборът на Лучано Спалети буквално се изгаври с Лацио в Неапол и го победи с 4:0, като всичко в действията му се получаваше. Вкара три попадения през първата част и още едно в края на двубоя.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ДВУБОЯ >>>

Така домакините вече имат 35 точки, с три повече от Милан и четири от Интер. Лацио остава осми с 21 точки.

Голеадата за Наполи започна в седмата минута, когато топката бе отнета от Дрис Мертенс, но се оказа много удобна за Пьотр Зиелински и той със силен удар откри резултата.

Три минути по-късно резултатът вече беше 2:0. Лоренцо Инсиние получи далечен пас и с едно докосване отклони към Дрис Мертенс, който пък финтира между трима защитници и не остави шанс на противниковия страж.

В 29-ата минута Мертенс реализира отново с грандиозен удар от границата на наказателното поле.

Изпълнението му бе повторено от Фабиан Руис, но в хода на второто полувреме. Пет минути преди края той получи на на подобна позиция и за четвърти път прати домакинските фенове в еуфория.