Черно море и ЦСКА завършиха наравно 0:0 в дербито на деветия кръг на efbet Лига, което се игра в морската ни столица.

Гостите на Александър Томаш опитаха да продължат победната си серия след успехите над Локомотив София и Берое, но не успяха да спечелят на най-трудния стадион за побеждаване в българския елит.

Двубоят беше здрава битка между два устремени отбора, но головите положения дойдоха през последните 20 минути, като те не бяха никак малко. И "моряци", и "армейци" имаха шансове да стигнат до трите точки, но като цяло равенството бе най-заслуженият резултат.

Така отборът на националния селекционер Илиан Илиев продължава да е непобеден във Варна и е с 19 точки на третото място в класирането. ЦСКА вече има 10 точки и е на 11-о място с мач по-малко спрямо голяма част от отборите около себе си. Днес за "червените" дебют направи звездното попълнение в защита Лиъм Купър. Бившият капитан на Лийдс изигра много стабилно 90-те минути, а "червените" отново започнаха двубоя с 11 чужденци.

Снимка: БТА

През първото полувреме здравата битка в центъра на терена взе превес за сметка на головите положения. Двата отбора играха перфектно в защита - нещо, което "моряците" владеят до съвършенство на своя стадион.

Една от по-опасните ситуации бе пред тяхната врата в 25-ата минута, когато след центриране от корнер топката бе отклонена и с висока скорост мина пред гол линията на Пламен Илиев преди да излезе в аут.

На другата врата в 33-ата минута Густаво Бусато отрази шут на Ренан Карвальо.

На почивката Александър Томаш смени и двете си крила, а в последствие и цялото нападение. Събитията на терена също не бяха кой знае колко интересни, като изключение направи един хубав удар на Илиан Илиев-младши, който опита да разочарова баща си, но Пламен Илиев спаси.

Снимка: БТА

В последните 20 минути на редовното време ситуацията на терена рязко се промени, защото отборите започнаха да рискуват и да търсят победен гол.

Първо 70-ата минута такъв смяташе, че вкара Аарон Исека от "червените", след като бе изведен от Тобиас Хайнц сам срещу вратаря и вкара, но при паса той бе в положение на засада, потвърдена след това от ВАР.

В ответната атака Черно море също бе близо до попадение, когато силен удар на Мазир Сула беше отразен от Бусато.

Снимка: БТА

Размените "крошета" продължаваха, като в 76-ата минута бившият национален страж Пламен Илиев също трябваше да отбива силно изпълнение, този път от косоварското крило Зюмюр Бютучи. Малко след това Джеймс Ето'о пусна извеждащ пас към Исека, но ударът на нападателя бе твърде слаб.

Черно море отвърна с добра работа на ветерана Клаудиу Кешеру, който влезе от пейката и имаше шанс да вкара първия си гол за "моряците", но след финт ударът му от малък ъгъл бе спасен от Бусато.