Локомотив (София) постигна едва втората си победа като гост през сезона в Първа лига, като надделя над Берое в Стара Загора с 1:0 в 12-ия кръг.

Домакините имат за какво да съжаляват, тъй като изиграха силен мач, а единственото, което им липсваше, бе попадение. През първата част те удариха греда, а освен това тяхно попадение бе отменено заради минимална засада.

В крайна сметка гол на Даниел Ками в 86-ата минута донесе точките за Локомотив на Данило Дончич. Тимът му се изкачи до 11-ото място с 13 точки. Берое е девети с една повече.

През първата част Берое категорично беше по-добрият отбор на терена, а най-чистата голова ситуация дойде в 14-ата минута, когато Вини Трибуле стреля по земя и Александър Любенов направи хубаво спасяване.

В 29-ата минута старозагорци отново бяха много близо до попадение, когато на контраатака Сантяго Годой излезе на стрелкова позиция и стреля покрай Любенов, но бе спрян от страничната греда.

В 43-ата минута изглеждаше, че Берое повежда в резултата, но попадението бе отменено заради изключително тънка засада на Вини Трибуле. Иначе топката бе вкарана във вратата от Енцо Хойос.

През втората част "зелено-белите" продължиха да доминират, а в 56-ата минута от игодна позиция Лучиано Скуадроне не уцели вратата.

Локомотив обаче излъга своя съперник и стигна до победен гол в 86-ата минута. След изпълнение на ъглов удар Калоян Кръсте видя как вратарят спасява негово изпълнение с глава, а след това Даниел Ками направи добавка и разочарова домакинските фенове.