Лудогорец продължи възхода си при новия треньор Георги Дерменджиев, побеждавайки Славия с 2:0 в столичния квартал "Овча купел".

Двата тима се изправиха в отложен мач, който по програма трябваше да се играе още в третия кръг в края на юли, но заради европейските задачи на Лудогорец, се проведе едва в днес.

За тези няколко месеца доста неща в двата тима се промениха, най-вече на треньорския пост. За Лудогорец днес на пейката бе Георги Дерменджиев в третия си мач от третия престой в клуба, докато Славия е предвождан от Златимори Загорчич, също в третия му период, но той още не е официализиран заради наказанието, което бившият ни национал изтърпява.

С оглед състоянието на двата тима, не е изненада, че Лудогорец имаше тотална доминация в мача, който протече почти изцяло в половината на домакините.

Първата част азвърши при резултат 0:0, а Лудогорец направи няколко пропуска, като най-чистият бе на Руан Крус, който от няколко метра пред вратата направи по-трудното и нацели напречната греда.

През втората част обаче логичното се случи и Лудогорец спокойно успя да си осигури трите точки.

Резултатът откри Квадуо Дуа, котйо в 68-ата минута получи отличен пас от Клод Гонсалвеш и от чиста позиция нямаше как да сбърка.

10 минути по-късно отново Дуа бе точен, като този път той се разписа с глава след центриране на Кайо Видал.

Скъпата девятка на разградчани дълго време лекуваше травма, но успя да се завърне на терена и вече показва защо Лудогорец плати 2,5 милиона евро за услугите му.

С трите точки Лудогорец остава на четвърто място, но само на две точки от лидера Черно море и с мач по-малко. Проблемите в Славия пърк продължава и столичният клуб е 14-и с едва 11 пункта от началото на сезона.