Лудогорец остави зад гърба си двете поредни загуби - от Ботев (Пловдив) във финала за Купата на България и от Черно море в първенството. У дома в Разград "орлите" си припомниха как точно се побеждава и си осигуриха трите точки благодарение на успех с 3:0 срещу Локомотив (Пловдив).

Домакините излязоха на терена с поглед към шампионския трофей, който ги чакаше край терена и през шпалир, направен им от играчите на Локо.

Тимът на Георги Дерменджиев си заслужи титлата още преди няколко кръга, но чак днес футболистите в зелено се зарадваха на отлчието си.

Разградчани решиха всичко още преди почивката. И трите гола в днешния мач дойдоха през първата половина на мача - два от тях бяха дело на Руан Секо, а едно попадение добави Квадво Дуа.

Бразилският нападател наниза двата си гола в рамките на броени минути, като първо с мощен шут извън наказателното поле бе точен за 1:0 в 9-ата минута, а в 10-ата остави на място вратаря Мартин Луков с много добър удар с глава за 2:0.

Дуа пък направи резултата 3:0 в 33-ата минута, когато Рик Джонатан го изведе зад защитната линия на Локо и той хладнокръвно реализира трети гол.

Последният отбор, който не се казва Лудогорец и стана шампион на България, бе Литекс (Ловеч) през сезон 2010/2011.