Лудогорец продължава да играе силно под ръководството на Георги Дерменджиев и очаквано спечели при гостуването си на Етър в 17-ия кръг на Първа лига.

Шампионите разбиха своя съперник с 4:0, като четирима различни играчи на гостите се разписаха в хода на първото полувреме.

Така разградчани взеха четвърти пореден успех в първенството и се изкачиха до второто място с 36 точки, задминавайки Локомотив Пловдив и Черно море. Те са на две точки зад лидера ЦСКА, но и с изигран мач по-малко.

За тима на Светослав Петров загубата е трета поредна, а точките остават само осем на последното 16-о място в класирането.

Гоеладата на стадион "Ивайло" започна още в третата минута, като Квадво Дуа откри резултата след подаване от десния фланг на Аслак Фон Витри.

В 32-ата минута Тодор Неделев изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар за 2:0, като това беше едно от най-красивите попадения от началото на сезона.

Героят на Лудогорец от победата над Фенербахче Якуб Питровски вкара във втори пореден мач, след като в 37-ата минута получи от Антон Недялков около точката за дузпата и прати топката в далечния ъгъл.

Последното четвърто попадение падна в 41-ата минута. Бърнард Текпетей получи от Дуа и надбяга Луис Кордова, за да вкара сам срещу вратаря.

През втората част нещата за Етър станаха още по-тежки, макар и не като резултат. В 69-ата минута "виолетовите" останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Луис Кордова, който направи шпагат срещу Клод Гонсалвеш.