Лудогорец трябваше да прави обрат, но все пак не допусна изненада и с 3:1 победи новака Септември у дома.

Разградчани започнаха доста бавно и лежерно мача, заради което получиха шоково събуждане, когато в 15-ата минута Асен Чандъров вкара от дузпа.

Първоначално наказателният удар бе подминат от съдията, който обаче бе привикан да преразгледа ситуацията, а това промени решението му. Той видя препъването на Дени Групер срещу Мартин Петков и посочи бялата точка - 1:0 за Септември.

Естествено, че след този шок Лудогорец заигра по-активно, започна да реди атака след атака, а дори гол на шампионите бе отменен заради засада.

Логичното изравняване все пак дойде в 39-ата минута, когато Тисера се разписа с красив гол, който обаче също предизвика спорове и дискусии.

Гостите искаха нарушение на Тисера срещу бранителя Миланов при грата им тяло в тяло. Ситуацията със сигурност бе преразгледана от ВАР асистентите, които обаче прецениха, че в ситуацията очевидна грешка на рефера няма и голът бе зачетен.

Обратът не се забави особено и дойде само пет минути след началото на втората част от дузпа, която Оливие Вердон отбеляза.

Наказателният удар бе отсъден в реално време за нарушение срещу Тисера и дълго време се преразглеждаше от асистентите във ВАР стаичката.

Със сигурност нарушението не бе категорично, но пък и със сигурност Тисера бе задържан с две ръце от Асен Георгиев, което отново означаваше, че не става въпрос за очевидна грешка и дузпата остана.

Десет минути по-късно Лудогорец реши всичко с трети гол, който Шоу отбеляза след центриране на Спас Делев от корнер.

Така Лудогорец остава на две точки зад ЦСКА и след края на този кръг, като разградчани имат и мач по-малко от "червените".

Септември пък е на 11-ата позиция в класирането с 13 точки от 16 кръга.