Лудогорец взе глътка въздух след историческия разгром, който отнесе в Дания преди дни, побеждавайки тима на Пирин с 4:0.

Убедителен успех, който вече доста кръгове разградчани не бяха постигали в Първа лига, а и ценни три точки на фона на вчерашните резултати.

В съботния ден директните конкуренти на Лудогорец за върха в лицето на ЦСКА, Левски, Черно море и Локомотив (Пловдив) направиха равенства помежду си, а с днешния си успех шампионите се оказват големият печеливш от кръга.

Освен това убедителната победа идва в момент на тежки сътресения. Момент, в който цялото спортно-техническо ръководство е подало оставки, като очевидно съдбата му ще бъде решавана в предстоящата пауза за националните тимове.

С победата Лудогорец събра 23 точки на четвъртото място, на седем точки зад лидера Локомотив, но и с два мача по-малко.

Иначе днес срещу Пирин интрига нямаше, а въпросът през цялото време бе просто с колко гола Лудогорец ще спечели мача.

Още повече, че Спас Делев с глава откри още в шестата минута, а до края на полувремето разградчани като по чудо не водеха с повече. През това първо полувреме Пирин имаше единствения си добър шанс, но удар на Аймен Суда бе спасен.

През втората част Лудогорец просто излезе да довърши задачата си и го стори със стил. Якуб Пьотровски с глава вкара за 2:0, Руан Крус се разписа за класическото 3:0, а десет минути преди края Кайо Видал вкара за 4:0.

Особено стране бе третият гол, който бе преразглеждан от ВАР в продължение на 5-6 минути. Ситуацията бе изключително сложна, защото паднал в наказателното си поле бранител на Пирин, с пръстите на крака си покриваше рамото на Спас Делев, което означаваше, че в тази тънка ситуация засада няма.

Друг е въпросът, че играчът на Пирин лежеше, защото бе ударен в главата, макар и от своя вратар. Ситуацията, при която няма нарушение, но от феърплей играта трябваше да бъде спряна заради удар в главата.

Но и без този гол интрига около крайния изход на мача нямаше да има, а Лудогорец записа поредния разгром над опашкар в класирането.

От началото на сезона Лудогорец вкара по пет гола на Ботев (Враца), Етър и Берое, а днес четири на Пирин.