Шампионът Лудогорец бързо се върна на върха в класирането, след като ЦСКА изкара няколко часа на първото място. Разградчани победиха само с 1:0 Локомотив (Пловдив), като това категорично е най-малкото, с което "смърфовете" се разминаха с оглед на цялостно безличното си представяне в двубоя.

Атаките на гостите от Пловдив бяха изключителна рядкост, а ако не беше неточен изстрел на Бабакар Дион в заключителните минути на редовното време, те щяха да завършат мача без нито един удар - било то в очертанията на врата, извън тях или блокиран от съперника.

"Орлите" доминираха през целия мач, но в крайна сметка вкараха само веднъж, макар да имаха не една или две възможности.

Победното попадение бе дело на Тодор Неделев три минути преди края на първото полувреме, когато след двойно подаване с Игор Тиаго той финтира Илко Пиргов и необезпокоявано вкара за 1:0.

Тиаго направи и фрапантен пропуск в 48-ата минута, когато от няколко метра не успя да вкара на празна врата.

През първата част два гола на Кайо Видал бяха отменени заради засади. ВАР влезе в действие и през втораото полувреме, когато Волен Чинков първоначално отсъди дузпа за фаул срещу Видал в наказателното поле на "черно-белите", но след преглед на ситуацията той показа на кариоката жълт картон за симулация.

С тези три точки Лудогорец отново поведе в подреждането с общо 77 в актива си - с една повече от ЦСКА, а двата тима ще се срещнат отново тази събота, като дербито ще бъде на "Хювефарма Арена".