ЦСКА създаде близо дузина положения срещу Черно море, не се отказа до последно и заслужи победата си с 2:0 на неутралния терен в Пазарджик, където посрещна "моряците" заради наказание. Няколко хиляди фенове подкрепиха футболистите на Саша Илич в делничния ден и ранния час, а те ги зарадваха с три точки.

Така столичани започнаха плейофите с победа и поне временно оглавиха класирането с две точки повече от Лудогорец. Шампионите играят с Локомотив (Пловдив) малко по-късно тази вечер.

Черно море създаде два ранни шанса преди да са минали и пет минути игра, но след това ЦСКА категорично и напълно очаквано бе далеч по-настоятелният отбор на терена. До почивката столичани имаха няколко възможности да отбележат, но за съжаление на многото свои фенове по трибуните, това така и не стана факт.

Пропуски направиха Маурисио Гарсес, Марселино Кареасо, Дюкенс Назон, Джонатан Линдсет и Мено Кох. Най-близо до това да отбележи бе Кареасо, който след петнадесетина минути игра стреля, Иван Дюлгеров изби, а топката се удари в гредата и се върна в ръцете му.

Освен многото пропуски през първото полувреме, ЦСКА даде и жертва. ИваН Турицов бе принуден да напусне преждевременно игра в своя мач №100 за клуба, а за второто полувреме на негово място влезе Брадли де Нойер.

Нидерландецът също стресна треньорския щаб на своя тим, след като стъпи лошо край тъч линията секунди след появата си, като първоначално остана на терена още малко, но след това бе заменен от Лазар Туфегджич след по-малко от 10 минути на терена.

"Червените" продължиха да атакуват, търсейки така жадуваното попадение и след няколко нови възможности, осуетени от "моряците", стигнаха до първия си гол в плейофната фаза на първенството.

Това се случи в 78-ата минута, когато Тибо Вион центрира от втори опит в наказателното поле, Дюлгеров направи поредното си спасяване, този път след изстрел на Бамба, но после не успя да спре добавката на Кареасо - 1:0.

В третата от общо шестте минути продължение Дюлгеров се пропука за втори път, след като неведнъж преди това вадеше своите. Далечен удар на Линдсет тупна малко преди да попадне в обсега на вратаря, който не успя да я хване и тя се дотъркаля в мрежата - 2:0.

Густаво Бусато пък направи първото си спасяване едва в последната минута на добавеното време, а секунди след това Станислав Тодоров сложи край на мача.