В седмицата, в която Манчестър Сити бе изхвърлен от европейските клубни турнири за две години и глобен с 30 милиона евро, отборът трябваше да изиграе отложен мач от първенството.

"Гражданите" победиха с 2:0 гостуващия Уест Хем в мач, който бе отменен заради бурята "Киара", връхлетяла Острова преди 10 дни.

Така момчетата на Пеп Гуардиола си осигуриха поне малък повод за усмивка в тези тежки за клуба дни.

Сити владееше играта през целия мач и тотално надигра лондонския си гост, който не успя да окаже сериозна съпротива.

В 30-ата минута на мача опорният халф Родри откри с глава. В 62-ата минута пък Кевин Де Бройне удвои от малък ъгъл, с което реши всичко в мача.

Така Сити ще запази второто си място в класирането и след края на следващия си мач, когато посреща третия Лестър. Разликата между двата тима е 4 точки.

За преследването на първата позиция е немислимо да се говори, защото Ливърпул е 18 точки напред, като вече мисли за шампионския си парад.

Главоболията за Сити пък тепърва започват, защото ако клубът загуби обжалването си срещу решението на УЕФА, ще бъде изправен пред доста тежки времена, в които Гуардиола и играчите могат да потърсят изход.