Надеждата на бразилците за предстоящото световно първенство в Русия - Неймар, се завърна по най-добрия начин на терена след три месеца и половина отсъствие.

Нападателят вкара едно от попаденията за победата с 2:0 над Хърватия на "Анфийлд", която бе част от подготовката за Мондиала.

Бразилия доминираше своя съперник в хода на почти цялата среща, а Неймар влезе на почивката, заменяйки Фернандиньо.

С изключение на нападателя, селекционерът Тите заложи на всичко най-добро в своя състав срещу съперник, който се очаква също да направи силно Световно първенство.

Неймар откри резултата в 69-а минута с фантастично попадение. Той получи от Филипе Коутиньо пред наказателното поле и финтира между трима противникови играчи преди да вкара неспасяемо на Даниел Субашич.

Нападателят на "Ливърпул" Роберто Фирмино, който се радва на любовта на публиката на "Анфийлд", направи 2:0 в продължението на срещата. Получи страхотен пас от Каземиро, след което овладя на гърди и технично прехвърли вратаря на "шахматистите".

Последната проверка на Бразилия преди Мондиала е срещу Австрия на 10 юни, а Хърватия ще се пробва срещу Сенегал два дни по-рано.