Лионел Меси изигра добър мач в официалния дебют на Луис Суарес за Интер (Маями). Тимът от Флорида потегли успешно в новия сезон в американската Мейджър Лийг Сокър, побеждавайки у дома Реал Солт Лейк с 2:0.

Аржентинската суперзвезда започва първия си пълен сезон с екипа на американския тим, а за разлика от колебливата предсезонна подготовка, в първия си шампионатанен мач Лео и съотборниците му не разочароваха.

На трибуните имаше звездно присъствие, като най-открояващите се фигури бяха Дейвид Бекъм - собственик на Интер, както и филмовата легенда Уил Смит.

Меси асистира за първия гол в мача - дело на Робърт Тейлър в 39-ата минута, като малко преди това нацели греда след изпълнение на корнер.

През второто полувреме негов изстрел от свободен удар бе изчистен от гол линията, а седем минути преди края Диего Гомес вкара за 2:0 след пас на Суарес.

Жорди Алба и Серхио Бускетс също бяха титуляри за победителите.