Лионел Меси вече има 700 гола в кариерата си, което го нарежда в отбрана компания на футболни величия. Но едва ли постижението топли аржентинския гений тази сутрин, след като домакинско 2:2 с Атлетико отдалечи Барселона още от защита на титлата в Испания.

Лео вкара от дузпа с удар тип "Паненка", копвайки топката над вратаря Ян Облак, а по-важното е, че ударът даде аванс на Барса в мача - 2:1. Но това не бе вечерта на каталунците.

Те поведоха в резултата с автогол на Диего Коща в 11-ата минута, след като Меси изпълни корнен с остро центриране и нападателят на гостите отклони топката във вратата на своя тим.

Само 4 минути по-късно Атлетико получи първата дузпа в двубоя, а Коща застана зад топката, за да търси реванш за автогола. Но пропусна. Видеоповторенията обаче показаха, че вратарят Марк Андре Тер Щеген е извън линията на вратата при удара, което означаваше пребиване. Саул Нигес взе кълбото и го прати в мрежата - 1:1.

Моментът за историята на Меси дойде в 50-ата минута, когато той копна технично от бялата точка и изведе напред Барса. Това е попадение №700 в една изумителна кариера, като само шест играчи в историята преди Лео официално са достигали границата.

Имената им: Йожеф Бицан (805), Ромарио (772), Пеле (767, въпреки че с градските първенства и приятелските мачове той има над 1000 гола), Ференц Пушкаш (746), Герд Мюлер (735), Кристиано Роналдо (726).

Но голът, колкото и да е паметен, не се оказа победен за Барселона. Много спорна дузпа в 62-рата минута даде нов шанс на Саул и той не пропусна - 2:2, след като три пъти головете в мача падаха от наказателни удари!

Ремито означава, че каталунците вече трябва да чакат чудо, а Реал може да си позволи две ремита или една загуба до края на сезона, и пак ще е шампион.

В четвъртък Мадрид приема Хетафе и при победа ще дръпне на 4 т. пред Барселона, а остават само 6 кръга след този. Титлата вече е близо до "Сантяго Бернабеу", а тя е била там само два пъти през това десетилетие - през 2012-а и 2017 г.