Актуалният носител на трофея в Шампионска лига спечели всичките си шест мача от тазгодишната групова фаза.

"Гражданите" на Пеп Гуардиола довършиха доминацията си в Група "G" с успех 3:2 над Цървена Звезда на "Мала Маракана" в Белград.

Пред погледа на сръбския президент Александър Вучич, шампионите на Сърбия и Англия предложиха зрелище, като Сити игра с експериментален състав. Много от обичайните титуляри получиха почивка. Първите два гола за Сити вкараха двама младоци - абсолютният дебютант Мика Хамилтън и влезлият като резерва Оскар Боб. Третият бе дело на Калвин Филипс от дузпа в края.

Така шампионът в турнира събра пълен актив от 18 точки и безапелационно печели тази група. Звезда пък остава на последното място с едва една точка, спечелена в домакинско равенство срещу Йънг Бойс. Сръбският шампион приключва с евротурнирите.

Гостите от Англия поведоха в резултата в 19-ата минута след впечатляващи индивидуални действия на родения през 2003-а Мика Хамилтън, като той финтира бранител и стреля силно и точно под гредата от малък ъгъл.

Последва пропуск на Коста Неделкович от Звезда, като фалцовият му удар мина на сантиметри от вратата. На другата пък Матеус Нунеш направи голям пропуск макар и при отсъдена засада.

В началото на втората част младият Хамилтън беше на сантиметри от втори гол. Малко след това Шериф Ндиайе стреля от воле, а вратарят на Сити Стефан Ортега спаси с една ръка.

Сити стигна до втори гол в 62-ата минута, когато норвежкият национал Оскар Бот развинти защитата на съперника преди да прати топката по земя в далечния ъгъл.

Звезда обаче играеше не лошо и заслужено стигна до попадение в 76-ата минута. Южнокореецът Хуанг Ин-Бом вкара след двойно подаване с Осман Букари. Радостта на домакините бе кратка, тъй като пет минути преди края на редовното време Калвин Филипс вкара дузпа, отсъдена за нарушение срещу пъргавия Хамилтън. В продължението на срещата остана време за втори гол на Звезда, като Александър Катай се разписа с глава след центриране от ъглов удар.

В другия мач от тази група РБ Лайпциг успя да победи трудно швейцарския Йънг Бойс с 2:1 в Германия.

Любопитно е, че трите попадения паднаха в рамките на пет минути в началото на втората част.

Бенджамин Шешко откри за домакините в 51-ата, Ебрима Коли изравни веднага след това, но в 56-ата опитният Емил Форсберг вкара гол, който се оказа последен.

Лайцпиг вече си беше гарантирал второто място в групата и завършва с девет точки. Йънг Бойс ще играе в Лига Европа след актив от четири точки и трето място.